yardım
Soru 1: Oyunlar ücretsiz mi?
Sitemizde yer alan tüm oyunlar ücretsizdir. Oyun oynamanız için hiçbir ücret ödemenize gerek yoktur.
Soru 2: Oyunları nasıl oynarım?
Seçtiğiniz oyuna başlamadan önce Oyunuoyna.com ekibi tarafından yazılmış, tamamen Türkçe açıklamayı bulabilirsiniz. Oyuna başladıktan sonra alt kısımda oyunu hangi tuşlarla oynayacağınızı görebilirsiniz.
Soru 3: Oyun açılmıyor, ne yapmalıyım?
Oyunuoyna.com üzerine bulunan flash oyunları oynayabilmeniz için bilgisayarınızda Flash Player ismindeki program yüklü olmalıdır. Yeni bilgisayarların çoğunda Flash Player yüklü olarak gelir ancak sizde yok ise yüklemeniz gerekiyor. Oyun açılmıyorsa Flash Player'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
Soru 4: 3 boyutlu oyun açılmıyor, ne yapmalıyım?
3 boyutlu oyunlar ve aynı kategori de bulunan Unity oyunlarını oynayabilmeniz için bilgisayarınızda Shockwave ve Unity eklentisinin yüklü olması gerekiyor. Her iki eklenti olmadan ilgili oyunu görüntüleyemezsiniz. Shockwave eklentisi için burayı, Unity eklentisi için burayı tıklayarak indirebilirsiniz.
Soru 5: Oyun yavaş açılıyor?
Sitemizde bulunan oyunların yüklenme hızı, sizin sahip olduğunuz internet hızıyla alakalıdır ve internet hızına göre oyunların yüklenme hızıda değişmektedir. Eğer birden çok kişi ile ortak bir bağlantı kullanıyorsanız, oyunu yükleme işlemi uzayacaktır.
Soru 6: Bazı oyunlar açılmıyor?
Oyunu açmanız için gerekli olan eklenti eski sürüm veya zarar görmüş olabilir. Oyunu çalıştırmak istediğiniz internet tarayıcısını tamamen kapatarak tekrar açınız. Tarayıcınızın geçmiş kaydını silin, kullandığınız flash player, shockwave veya unity gibi eklentileri güncelleyiniz. Son olarak internet bağlantınızı kontrol ediniz.
Soru 7: Oyunu nasıl paylaşırım?
Oyun açıklama ve oyun oynama sayfalarında bulunan sosyal ağ butonlarını kullanarak sevdiğiniz oyunu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Facebook, Twitter veya Google+ tek yapmanız gereken sosyal ağ butonuna tıklamak ve oyun için bir yorum yazarak arkadaşlarınızla paylaşmaktır.
Soru 8: Oyunu favorilerime nasıl ekler ve çıkarırım?
Oyun oynama sayfasında oyunun üst kısmında "Favorilerime Ekle" yazmaktadır. Bu yazıya tıkladığınız oyun "Favorilerim" listesine eklenecektir. Favori oyunlarınıza sağ üst köşede bulunan "Favorilerim" yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yine aynı şekilde favorilerinizden oyun çıkarmak istediğiniz, ilgili oyun oynama sayfasında bulunan "Favorilerden Çıkar" yazısını tıklamanız yeterli olacaktır.
Soru 9: Oyuna yaptığım yorumlar neden gözükmüyor?
Oyun oynama sayfasında oyunun alt kısmındaki "Yorum Yaz" özelliğini kullanarak yaptığınız yorumlar Oyunuoyna ekibinin kontrolünden geçmektedir. Hakaret, küfür v.b. yorumlar onaylanmadan silinmektedir. Lütfen oyunlar ve diğer ziyaretçiler hakkında hakaret içeren yorum yapmayınız.
Soru 10: Siteme nasıl oyun eklerim?
Oyunu oynama sayfasında oyunun altında bulunan "Sitene Ekle" bölümünde oyunu sitenize eklemenizi sağlayacak kod bulunmaktadır. Bu kodun tamamını kopyalayarak sitenizde oyunu göstermek istediğiniz alana bu kodu yapıştırınız. Böylece kendi sitenize istediğiniz oyunu eklemiş olursunuz.
Soru 11: Oyunu nasıl indiririm?
Oyun oynama sayfasında oyunun alt kısmında bulunan "Oyunu İndir" yazısına tıklayarak oynadığınız oyunu bilgisayarınıza indirebilir ve istediğiniz zaman masaüstünüzde duran oyunu oynayabilirsiniz.
Soru 12: Oyunlar kimin?
Sitemizdeki oyunların bir bölümü yapımcılarına ait olup, yine yapımcıları tarafından verilen dağıtım kodu ile sitemize eklenmektedir. Tüm hakları yapımcısına ait olup, telif haklarını ihlal eden bir oyun tespit ederseniz iletişim bölümünü kullanarak bize bildiriniz.
Soru 12: Bunlardan başka sorularım var.
Oyunuoyna.com ile ilgili tüm sorun, şikayet ve isteklerinizi iletişim sayfamızı kullanarak Oyunuoyna ekibine ulaştırabilirsiniz.